Zabbix İzleme Yazılımı
Zabbix İzleme Yazılımı

Zabbix İzleme Yazılımı

Zabbix, bir ağın Çok sayıda parametresini ve sunucuların, sanal makinelerin, uygulamaların, hizmetlerin, veritabanlarının, web sitelerinin, bulutun ve daha fazlasının sağlığını ve bütünlüğünü izleyen bir yazılımdır. Zabbix, kullanıcıların hemen hemen her olay için e-posta tabanlı uyarıları yapılandırmalarını sağlayan esnek bir bildirim mekanizması kullanır. Bu, sunucu sorunlarına hızlı bir reaksiyon sağlar. Zabbix, depolanan verilere göre mükemmel raporlama ve veri görselleştirme özellikleri sunar. Bu, Zabbix'i kapasite planlaması iÇin ideal hale getirir.

Zabbix hem yoklamayı hem de yakalamayı destekler. Tüm Zabbix raporlarına ve istatistiklerine ve yapılandırma parametrelerine web tabanlı bir ön uÇ aracılığıyla erişilir. Web tabanlı bir ön uÇ, ağınızın durumunun ve sunucularınızın durumunun herhangi bir konumdan değerlendirilebilmesini sağlar. Düzgün bir şekilde yapılandırılan Zabbix, BT altyapısının izlenmesinde önemli bir rol oynayabilir. Bu, birkaÇ sunucuya sahip küÇük kuruluşlar ve Çok sayıda sunucuya sahip büyük şirketler iÇin de aynı derecede geÇerlidir.

Zabbix ile ağınızda bulunan yazıcı, NAS cihazları, Switchler vb. ağa bağlanabilien ve SNMP protokolü bulunan cihazların detaylı bilgilerini ve istatistiklerini görünütüleyebilir, özel sorgular oluşturarak bldirimler alabilir ve erken müdahalelerde bulunabilirsiniz.

Diğer Gönderiler: